BAWIALNIA,  STREFA DZIECKA

Strefa gier: Wiewióry

Za górami, za lasami … stop! Właściwie to w lesie.. Żyją sobie wiewiórki. Drzewa w tym lesie są tak duże, że nie widać ich czubka. Trawa tak pięknie zielona jakby ktoś ją pomalował farbkami. Na krzewach rosną pyszne owoce. Można by powiedzieć, że wszystko układa się idealnie, ale niestety tak nie jest! Pomimo, że wszystkich owoców i roślin jest pod dostatkiem to z lasu, w niewiadomych okolicznościach znikają orzechy. Codziennie jest ich coraz mniej, a wiewiórki, które się nimi zajadają muszą ich długo szukać. Niestety to nie jest takie proste!

Dlaczego?

Ponieważ na drodze do orzechów stoją przeszkody. Aby się do niej dostać wiewiórka musi zgadnąć wszystkie 3 przeszkody, jakie przed nią stoją. Może to być kamień, liść lub grzyb. Bądź kolory przeszkód: niebieski, czerwony lub żółty. Jednak niestety nie wszystko jest takie proste jak się wydaję. Ponieważ są dwie ważne zasady:

Pierwsza!

Jeżeli wiewiórka nie zgadnie wszystkich trzech przeszkód to swoją turę zaczyna druga wiewiórka. Jednak w tym momencie przeszkody się zmieniają i trzeba zapamiętać, co teraz stoi na jej drodze. Wiewiórka w swojej kolejce może zrezygnować z odgadywania i przesunąć kafelek o jedno pole w prawo lub w lewo!

Druga!

Jeżeli którejś z wiewiórek uda się dojść do orzeszka to przesuwa się o jedno pole w prawo lub w lewo. Druga wiewiórka natomiast zmienia kategorię odgadywania. Jeżeli wcześniej zgadywała symbol, teraz będzie odgadywać kolor przeszkody.

Kto wygrywa?

Wygrywa ta wiewiórka, która pierwsza zdobędzie 5 orzeszków!

Co znajduje się w pudełku?
  • 9 dwustronnych kafli lasu,
  • 12 kafli orzechów,
  • 4 kafle wiewiórek,
  • Instrukcja.
Nasza ocena?

Uwielbiamy gry w, których trzeba się skupić, pomyśleć i wykazać się dobrym sprytem i pamięcią. Dlatego jak Filip odstał tę grę na urodziny to po przeczytaniu zasad od razu wiedzieliśmy, że będzie to jedna z naszych ulubionych gier! Ta gra wymaga naprawdę dużej koncentracji! Przy okazji dziecko może ją potrenować.

Jaki minus? Dzieci mają naprawdę dobrą pamięć, więc wygrać dorosłym może być ciężko. Przynajmniej u nas to tak wygląda! Jednak polecamy na zbliżające się już powoli jesienne wieczory.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *